Lauantain 14.4. semi-finaalin tulokset

Launtain semi-finaalipäivän voittajat ja tuloslistat alla.

Semi-finaalin voittajat:

Naisten 54 kg: Kolari Leena (HSC)

Naisten 57 kg: Rinne Erika (JÄKK)

Naisten 57 kg: Lausti Marjut (TTN)

Naisten 64 kg: Viantie Anni (RORE)

Naisten 64 kg: Valtanen Anette (HETA)

Light Welter (64kg): Koivuranta Joonas (RORE)

Light Welter (64kg): Hosseini Muhammed (TAE)

​​​​​​​Welter (69kg): Abdilrasoon Muhammad (TVS)

Semi-finaalin voittajat​​​​​​​Welter (69kg): Lepo Topias (BOBOX) - luovutusvoittoLight Heavy (81kg): Brorström Jukka-Pekka (TAE)

Semi-finaalin voittajat​​​​​​​


Welter (69kg): Lepo Topias (BOBOX) - luovutusvoitto

Light Heavy (81kg): Brorström Jukka-Pekka (TAE)

Semi-finaalin voittajat​​​​​​​Women's Light (60kg): Potkonen Mira (TVS)Women's Light (60kg): Hahl Tiina (HEIVO)Women's Middle (75kg): Gustafsson Elina (TVS) - erotuomarin keskeytysWomen's Middle (75kg): Hjelm Natasha (VUVO)Light (60kg): Khatajev Arslan (PONS)Light (60kg): Niazz Ahmadi (TVS)Middle (75kg): Roth Joona (KAJKU)Middle (75kg): Kujala Ilari (KNK)

Semi-finaalin voittajat​​​​​​​


Women's Light (60kg): Potkonen Mira (TVS)

Women's Light (60kg): Hahl Tiina (HEIVO)

Women's Middle (75kg): Gustafsson Elina (TVS) - erotuomarin keskeytys

Women's Middle (75kg): Hjelm Natasha (VUVO)

Light (60kg): Khatajev Arslan (PONS)

Light (60kg): Niazz Ahmadi (TVS)

Middle (75kg): Roth Joona (KAJKU)

Middle (75kg): Kujala Ilari (KNK)


Semi-finaalin voittajatHeavy (91kg): Aliu Krenar (KNK) - luovutusvoittoHeavy (91kg): Eljurkajev Gabriel (RSG)Super Heavy (+91kg): Tuomainen Jouni (JYNY)Super Heavy (+91kg): Lehmusvirpi Antti (WBC)

Semi-finaalin voittajat


Heavy (91kg): Aliu Krenar (KNK) - luovutusvoitto

Heavy (91kg): Eljurkajev Gabriel (RSG

)Super Heavy (+91kg): Tuomainen Jouni (JYNY)

Super Heavy (+91kg): Lehmusvirpi Antti (WBC)

Kiitos nyrkkeilijöille, yhteistyökumppaneille ja totta kai katsojille jännityksentäyteisestä semi-finaalipäivästä Porin Urheilutalolla.

Huomenna mennään finaaleihin, ja lujaa!